Mycie ręczne

Obecne ekologiczne lakiery samochodowe są dużo gorszej jakości niż te stosowane w latach `90 dlatego też trzeba o nie dbać zdecydowanie częściej i delikatniej. Lakier narażony jest na promieniowane UV, kurz, bród, sól oraz wiele innych negatywnych czynników takich jak np.:
- ptasie odchody
- opiłki metalu z klocków hamulcowych
- smoła
- asfalt
- soki z drzew
- owady
- kwaśne deszcze
Ślady po zanieczyszczenich nie usunięte w krótkim czasie mogą powodować odbarwienia, a z czasem nawet odpryski lakieru. Ciężko jest jednoznacznie określić, jak często należy myć samochód, ponieważ jest to uzależnione od sposobu użytkowania. Jedno jest pewne: szampon i woda nie szkodzą karoserii, więc im częściej tym lepiej. W naszej myjni używamy tylko środków certyfikowanych obojętnych dla struktury lakieru.

Technologia mycia

FAZA 1: spłukanie samochodu ciepłą wodą w celu usunięcia drobinek piasku
FAZA 2: nałożenie na samochód szamponu która zmiękcza brud
FAZA 3: mycie profesjonalnymi gąbkami lub szczotkami z naturalnego włosia
FAZA 4: nałożenie nanowosku który wnika w pory lakieru i zamyka je dzięki czemu lakier mniej się brudzi a auto lśni
FAZA 5: usunięcie wody z samochodu oraz szczelin
FAZA 6: czyszczenie wnęk drzwiowych
Na każdym etapie mycia prowadzona jest kontrola jakości dzięki czemu mają Państwo pewność że samochód wyjdzie idealnie umyty i wyczyszczony.

Myjnie bezdotykowe, parowe i automatyczne

W ostatnich latach stały się modne myjnie bezdotykowe, parowe oraz automatyczne. Niestety samochód po myciu na takich myjniach nigdy nie będzie dobrze umyty, ponieważ samo wysokie ciśnienie bądź para nie jest w stanie oczyścić auta z nieczystości tak dokładnie jak ręka profesjonalisty. Chemia stosowana na takich myjniach jest bardzo silna i często prócz brudu rozpuszcza również wierzchnią warstwę lakieru przez co ten traci swój blask i robi się matowy.

Galeria

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć (więcej zdjęć w naszej galerii)